Recyklační poplatky

Prodejci elektrospotřebičů nejsou podle názoru Ministerstva životního prostředí povinni převzít od zákazníka starý spotřebič prřmo na prodejně. Povinností maloobchodního prodejce je přesně informovat zákazníka o sběrných místech. Lze mít přímo na prodejně vystavený seznam sběrných dvorů blízko místa prodejny nebo lze tuto informaci vyhledat na stránkách Ministerstva životního prostredí nebo na stránkách kolektivních systémů - ELEKTROWIN.

V rámci novelizace zákona musí dovozce nebo výrobce vybírat tzv. recyklační příspěvek (poplatek) vybíraný na historická elektrozařízení. Tato částka je určená k financování zpětného odběru, zpracování, využití a odstranění použitého elektrozařízení pocházejícího z domácnosti, které bylo uvedeno na trh do 13. 8. 2005. Je tedy určen i na zpětný odběr a další nakládání s použitým elektrozařízením uvedeným na trh dnes již neexistujícími výrobci, dovozci, prodejci apod.

Recyklační příspěvek

Slouží k financování spotřebičů prodaných po 1. 4. 2015. Jeho výše platná od 1. 4. 2015 byla zkalkulována následovně (bez DPH):

Poplatek DOMÁCÍ ELEKTROSPOTŘEBIČE
160 Kč/kus Chlazení (velká chladicí zařízení, chladničky, kombinace chladničky a mrazničky, mrazničky, ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchovávání a skladování potravin)
57 Kč/kus Velké domácí spotřebiče (pračky, sušičky, myčky nádobí, pečicí zařízení, elektrické sporáky, ostatní velká zařízení používaná k vaření a jinému zpracování potravin, ostatní velké domácí spotřebiče v jiné podskupině neuvedené)
12,90 Kč/kus Střední spotřebiče
3,90 Kč/kus Nářadí a nástroje
2,90 Kč/kus Malé spotřebiče (mixéry,  roboty, rychlovarné konvice, odšťavnovače…)

Navigace

Katalog produktů


Potřebujete poradit?

Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy k nákupu či produktům.

Infolinka  840 110 122

kontaktní formulář

info@spotrebice-whirlpool.cz